• کالا
 • شرکت
 • نیازمندی
 • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

مرکزی چورنازیومنی


 • چورنازیومنی
  منطقه مرکزی چورنازیومنی
   
  منطقه اقتصادی مرکزی چورنازیومنی شامل: کورسک، بلگوراد، وارونژ، لیپتسک و منطقه تامبوف است. وسعت این منطقه حدود 168 هزار کیلومتر مربع می باشد و جمعیت افراد ساکن در این منطقه بر اساس سرشماری سال 2015، بالغ بر 7216747 نفر است. شهر وارونژ 2 میلیون و 300 هزار نفر، بلگوراد بیش از 1.5 میلیون نفر و شهرهای لیپتسک، کورسک و تامبوف هر کدام بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند. روسها 92٪ در منطقه بلگوراد و 98٪ جمعیت در منطقه تامبوف را تشکیل داده اند.
  در منطقه کورسک منابع سنگ آهن و ذخایر سنگ فسفات و درمنطقه بلگوراد معادن غیر فلزی شن و ماسه، مواد خام سیمان، گچ و سنگ آهک دیده می شود. در این منطقه خاک حاصلخیزی جهت کشت وجود دارد اما از طرفی دیگر با کمبود آب و برق روبرو است. بزرگترین معدن آهن در کشور روسیه (سنگ معدن حاوی تا 60٪ آهن) در منطقه کورسک، ارلوف و استاری‌اوسکول واقع شده است. 
  در منطقه مرکزی چورنازیومنی تولیدات صنعتی فراوانی صورت می گیرد که برای نمونه به محصولات زیر با تفکیک موقعیت جغرافیایی محل تولید به شرح زیر می توان اشاره نمود:
  ماشین ابزار: وارونژ، لیپتسک  
  تراکتورسازی: لیپتسک
  ماشین آلات سنگین و هواپیما: وارونژ، تامبوف، میتشورینسک، کورسک
  صنایع شیمیایی: تولید لاستیک مصنوعی و لاستیک - وارونژ
  الیاف مصنوعی: کورسک
  رنگ: تامبوف
  مواد شوینده: شبکین
   
  کشاورزی در منطقه مرکزی چورنازیومنی
  در این منطقه چغندر قند، آفتابگردان ( مقام سوم در کشور)، غلات، حبوبات، سیب زمینی، سبزیجات، میوه و انواع توت ها کشت می شود و لبنیات و گوشت گاو و خوک تولید می شود. منطقه مرکزی چورنازیومنی در تولید گوشت رتبه اول در کشور با سرانه منطقه (حدود 55 کیلوگرم) و در تولید شیر، مقام دوم  بعد از منطقه ولگا را دارا می باشد. منطقه مرکزی چورنازیومنی دارای شرایط مساعد و خاک حاصلخیز برای کشاورزی است و سهم آن در تولید غلات 55٪ و در محصولات زراعی و علوفه  28٪، محصولات زراعی صنعتی 12٪  و سیب زمینی و سبزیجات و خربزه - 5٪ می باشد.  
  در منطقه مرکزی چورنازیومنی خطوط راه آهن جهت دسترسی به منطقه مرکزی، منطقه ولگا و شمال قفقاز وجود دارد. همچنین این منطقه دارای شبکه گسترده ای از جاده ها، خطوط لوله و خطوط برق می باشد. بیشترین میزان تولید برق منطقه در کورسک و نووارونژ صورت می گیرد.