• کالا
 • شرکت
 • نیازمندی
 • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

قفقاز شمالی


 • قفقاز شمالی
   
   مساحت این منطقه - 589،200 کیلومتر مربع (2 درصد مساحت کل کشور روسیه) 
  جمعیت : بالغ بر 22،9 میلیون نفر (طبق آمار سال 2016 ) 
   
  منطقه شامل: 8 جمهوری ( آدیغیه، قره چای و چرکس، کاباردینو-بالکاریا، اوستیای شمالی - آلانیا، اینگوش، چچن، داغستان و کریمه)، 2 خطه (کراسنودار و استاوروپول)، استان روستوف و شهر فدرال سواستوپول.
   
   منطقه قفقاز شمالی به دلیل شرایط آب و هوایی خاص، مطلوب ترین مکان برای کشاورزی در فدراسیون روسیه است. خاک در قفقاز شمالی بسیار مولد است. تقریبا 47٪ از کل منطقه را خاک سیاه ، 18٪ قهوه ای و 6٪ خاک آبرفتی می باشد. این نوع از خاک بسیاری از مناطق استپی و دامنه کوه ها را اشغال کرده و شرایط مطلوبی  را برای رشد انواع محصولات بوجود آورده است. غالبا زمین های این منطقه مسطح هستند همراه با تابستان های گرم و آفتابی، کشاورزی این منطقه بسیار غنی و پیشرفته بوده و به عنوان بزرگترین تولید کننده برنج، آفتابگردان، ذرت، انگور، چای، میوه و انواع توت ها در فدراسیون روسیه شناخته می شود. در این منطقه غلات (منطقه کراسنودار  بیش از 10٪ از دانه های روسیه را تولید می کند)، چغندر قند، سبزیجات، شیر و گوشت نیز با حجم بسیار بالا تولید می شود.
   در این منطقه زغال سنگ (منطقه روستوف)، نفت (چچن)، گاز (استاوروپل)، معادن فلزی (نظیر: سرب، روی، تنگستن، مولیبدن، مس و جیوه) و منابع قابل توجه کانی های غیر فلزی (نظیر: باریت، سنگ نمک، گچ، مارن، دولومیت) وجود دارد. در بخش صنعت تولید لوکوموتیو (نووچرکاسک)، راکتورهای هسته ای (وولگودونسک)، دیگ های بخار (تاگانروگ) انجام می شود. نووروسییسک - بزرگترین بندر نفت روسیه است که در این منطقه واقع شده است.
  این منطقه در جنوب کشور روسیه واقع شده است و دسترسی به دریاهای آزوف، خزر و سیاه دارد. مسیرهای جاده ای و راه آهن باعث اتصال کشور با جنوب اوکراین و گرجستان می شود و این منطقه از طریق راه دریایی به ترکیه متصل  می شود. تقریبا تمام انواع حمل و نقل، در ترانزیت کالا در منطقه قفقاز شمالی استفاده می شود.
  قفقاز شمالی یکی از مناطق تفریحی روسیه است. منطقه سوچی و آبهای معدنی قفقاز، در این منطقه واقع شده است، بخش قابل توجهی از موسسات پزشکی و بهداشتی در این منطقه متمرکز است. تقریبا هر سال بالغ یر 15 میلیون نفر برای استراحت به قفقاز شمالی سفر می کنند. شرایط طبیعی، خاک حاصلخیز، پتانسیل های گردشگری ، مواد معدنی و منابع انسانی ارکان اصلی این منطقه برای توسعه اقتصادی می باشند.