• کالا
 • شرکت
 • نیازمندی
 • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

اورال


 • اورال
   
  منطقه اقتصادی اورال شامل بخش‌های باشقیرستان، اودمورتیا، منطقه اورنبورگ و منطقه پرم می‌باشد (استانهای باشقیرستان، کورگان، اورنبورگ، پرم، اسوردلوفسک، اودمورتیا، چلیابینسک). این منطقه در مرز اروپا و آسیا قرار دارد و 10٪ از خاک روسیه و حدود 9٪ از جمعیت روسیه را به مرکزیت یکاترینبورگ به خود اختصاص داده است. در کوه‌های اورال تقریبا تمام عناصر جدول مندلیف: طلا، پلاتین، نقره، آزبست، گوگرد، بوکسیت، سنگ آهن، مس، نیکل، کروم، تیتانیوم، وانادیوم، پتاسیم و کلرید سدیم، سنگ های قیمتی (مالاکیت، یشم، یاقوت) و ... یافت می شود.
  مساحت منطقه اقتصادی اورال بالغ بر 824 هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن بیش از 20 میلیون نفر می‌باشد. بالاترین تراکم جمعیت در منطقه چلیابینسک (41 نفر در کیلومتر مربع) وجود دارد. 80 درصد مردم این منطقه شهرنشین هستند. شهرهای اوفا و پرم بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند. تراکم شهری در اطراف این دو شهر بیشتر است. منطقه مذکور ترکیب قومی گوناگونی دارد. باشقیرها و تاتارها حدود 50.3 درصد و اودمورتها 30.9 درصد جمعیت آن را تشکیل می دهند.
  منابع طبیعی اورال بسیار متنوع هستند و تاثیر فوق العاده‌ای در توسعه این منطقه دارند. همچنین مواد خام معدنی و منابع سوختی بسیاری در این منطقه وجود دارد که برخی از آنها (سنگ معدن مس، آزبست، پتاس) از اهمیت جهانی برخوردار هستند. منبع اصلی زغال سنگ منطقه، زغال سنگ کیزلوفسکی در جنوب اورال است که در نزدیکی سطح زمین قرار دارد. در منطقه اورال ذخایر عظیمی از منابع مختلف فلزات غیر آهنی مانند مس، روی و نیکل نیز وجود دارد. اورال دارای منابع زیادی از نمکهای پتاسیم و سدیم است. از آن جمله می توان به یکی از بزرگترین مخازن نمک با بیش از 173 میلیارد تن اشاره کرد.
  همچنین در این منطقه منابع جنگلی قابل ملاحظه ای قرار گرفته است. بیش از 40 درصد اورال را پوشش جنگلی تشکیل می دهد و بخش اصلی منابع جنگلی در بخش شمالی منطقه پرم واقع هستند. لازم به ذکر است شرایط برای تولید محصولات کشاورزی در جنوب اورال (منطقه اورنبورگ) مطلوب تر است. در باشقیرستان و منطقه اورنبورگ صنعت کشاورزی نیز توسعه یافته است. در این حوزه محصولات کشاورزی دانه‌ای (گندم بهاره، چاودار، جو دوسر) و محصولات دامی (شیر، گوشت، پشم) قرار دارند. کارخانه تراکتور چلیابینسک نیز در این منطقه واقع شده است.
  صنعت نفت و پتروشیمی جایگاه ویژه ای در اورال دارند. منابع نفت عمدتا در باشقیرستان، پرم و منطقه اورنبورگ و منابع گاز طبیعی در اودمورتیا وجود دارد که بزرگترین منبع در بخش اروپایی کشور روسیه به شمار می آید. بزرگترین پالایشگاه های نفت در اوفا، سالاوات و پرم واقع شده‌اند. منطقه اقتصادی اورال دارای منابع غنی نفت، گاز، ذغال سنگ، نمک و پیریت است. صنعت متالورژی آهنی و غیر آهنی، صنعت چوب، تخته و الوار نیز از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. کودهای معدنی، رزین های مصنوعی و پلاستیک، لاستیک مصنوعی، نوشابه، اسید سولفوریک، تجهیزات پتروشیمی، توربین، بویلر، ماشین آلات کشاورزی، تراکتور و ... از جمله تولیدات اورال محسوب می شوند. 
  غرب اورال (باشقیرستان و اودمورتیا، منطقه پرم) و جنوب اورال (منطقه اورنبورگ) تفاوتهایی دارند: در اورال غربی نفت و صنعت پتروشیمی، ماشین آلات حمل و نقل و ابزار و ماشین آلات وجود دارد. در اورال جنوبی متالورژی آهنی و غیر آهنی و صنعت سوخت توسعه یافته‌تر می باشد. در منطقه اورنبورگ در تولید محصولات کشاورزی پیشرو است.
  کارخانه متالورژی چلیابینسک یکی از بزرگترین شرکت‌های فولاد در روسیه است. کارخانه الکترومتالوژی چلیابینسک در زمینه تولید فروکروم و فروسیلیکوکروم فعالیت دارد. نیمی از محصولات این کارخانه ها به بیش از 50 کشور از جمله ایالات متحده آمریکا، آلمان، ژاپن، انگلستان و سوئد صادر می شود. کارخانه روی چلیابینسک بزرگترین تولیدکننده روی در روسیه است. کیفیت فلزات غیر آهنی تولید شده توسط کارخانه بسیار بالا و شامل روی 99.97 درصد و کادمیوم 99.98 درصد می باشد. در چلیابینسک لوله با قطرهای مختلف، از جمله خطوط لوله نفت و گاز با قطر 1220 میلیمتر تولید می شود.