• کالا
 • شرکت
 • نیازمندی
 • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

مرکزی


 • مرکزی
   
   
  جمعیت : 37100000 نفر، تراکم جمعیت 57.5 نفر در کیلومتر مربع. 25 درصد جمعیت کشور در آن متمرکز شده است که نیمی از آنها در منطقه شهری مسکو می باشند.
   
  وسعت: 652،700 کیلومتر مربع، 4٪ از قلمرو فدراسیون روسیه را تشکیل داده است.
   
  منطقه اقتصادی مرکزی شامل: شهر فدرال مسکو و 12 استان (یاروسلاول، کوستروما، ایوانوف، ولادیمیر، ریازان، تولا، اورلیف، بریانسک، کالوگا، اسمولنسک، تور، مسکو) می باشد.
   
  موقعیت جغرافیایی: این منطقه در مرکز کشور فدراسیون روسیه قرار دارد. این منطقه هسته اصلی دولت روسیه، مرکز مبادلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی محسوب می شود. در منطقه مرکزی بزرگترین مراکز آموزشی، موسسات تحقیقاتی، سازمان  های اداری، مراکز علمی، درصد بالایی از افراد متخصص، سطح وسیعی از صنایع قرار گرفته است.
   
  صنعت: صنعت فولاد به عنوان ثروت طبیعی منطقه محسوب می شود. سنگ آهن کورسک از نظر ذخایر زمین شناسی جایگاه اول را در دنیا دارا می باشد و در اعماق کم (35-500 متر) امکان استخراج وجود دارد و 40% از کل تولیدات سنگ آهن کشورهای منطقه را تامین می کند. در منطقه ذخایر معدنی قابل توجه، جهت توسعه اقتصادی وجود ندارد. ذخایر سوخت در اطراف مسکو زغال سنگ می باشد، که از کیفیت پایین برخوردار است اما می تواند به عنوان منبع انرژی استفاده شود. ذغال سنگ نارس در مناطق تور، کوستروما، ایوانوف، یاروسلاول و مسکو وجود دارد. مناطق نفت و گاز کشف شده در منطقه یاروسلاول در حال توسعه جهت بهربرداری می باشد.
   
  منطقه مرکزی، منطقه مهم توریستی کشور است. حمل و نقل بار و مسافر در مقیاس بالایی در این منطقه انجام می شود و شبکه حمل و نقل منطقه مرکزی در راستای شعاع دایره ای با مرکزیت مسکو وجود دارد. 11 انشعاب اصلی راه آهن از مسکو به سراسر کشور وجود دارد و مسکو مرکز حمل و نقل هوایی کشور است و خطوط لوله نفت و گاز از طریق منطقه مرکزی می باشد. بندر رودخانه مسکو می تواند محموله های باری را از طریق پنج کانال متصل به دریای بالتیک، سفید، دریای خزر، آزوف و دریای سیاه انتقال دهد.