• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

آمادگی پایتخت علم و فناوری روسیه برای همکاری‌های گسترده با ایران

تاریخ انتشار: 17 شهریور 1400

ندری تراونیکوف، استاندار نووسیبیرسک که به هاب (کانون فعالیت) ترانزیتی سیبری و پایتخت علم و فناوری روسیه معروف است و دیگر مقامات و مدیران شرکتهای صنعتی این منطقه در سفر کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی به این استان خواستار همکاری های علمی،فناوری، فرهنگی، اقتصادی و تجاری با ایران شدند.
 در سفر سه روزه سفیر جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه که به دعوت آندری تراونیکوف، استاندار نووسیبیرسک  برای انجام مذاکرات دوجانبه و همچنین شرکت در همایش  بین المللی تکنوپروم به این استان انجام شد، مقامات این استان با ایشان دیدار و درخصوص تقویت همکاری های علمی، فرهنگی، اقتصادی و فناوری با ایران اعلام آمادگی و گفت و گو کردند.
 
در دیدار با استاندار، طرفین ضمن بررسی ظرفیت های عظیم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و استان نووسیبیرسک که هاب ترانزیتی سیبری و پایتخت علم و فناوری روسیه به شمار می رود، چارچوب بهره برداری از این ظرفیت ها را تعیین کردند.
 
کاظم جلالی و آندری تراونیکوف در این دیدار، کارگروه مشترک همکاری بین استان نووسیبیرسک و سفارت جمهوری اسلامی ایران را به منظور تدوین طرح های همکاری در زمینه های علمی، فناوری، فرهنگی، اقتصادی و تجاری تشکیل دادند.
 
طرفین همچنین توافق کردند برقراری روابط و همکاری بین بخش های دولتی و خصوصی را تسهیل نمایند.