• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

اصرار وزیر دارایی فدراسیون روسیه برای سود سهام 50 درصدی شرکت های دولتی

تاریخ انتشار: 9 شهریور 1397

منبع:https://rg.ru

وزیر دارایی فدراسیون روسیه، آنتون سیلوآنوف، با پیشنهادات در قبال کاهش سهم سود شرکت های دولتی که قصد پرداخت سود سهام دارند، مخالفت کرد.

وزارت دارایی فدراسیون روسیه در مورد ضرورت پرداخت حداقل 50 درصد سود سهام از درآمد خالص خود بر اساس استانداردهای گزارشگری مالی بین‌المللی توسط شرکت های دولتی موضع گیری کرده است.

وی خاطر نشان کرد که شرکت های دولتی می توانند منابع بیشتری را از طریق افزایش کارایی پروژه های سرمایه گذاری و با استفاده از سود باقیمانده پس از پرداخت سودسهام از درآمد و جذب تامین مالی در بازار پیدا کنند. در برخی موارد، تامین مالی بخشی از هزینه های سرمایه گذاری شرکت های دولتی را می توان از طریق تأمین یارانه های بودجه ای انجام داد. به گفته وی، دولت باید بازده سرمایه را در سطح قابل مقایسه با شرکت های بزرگ خصوصی در قبال سرمایه گذاری دریافت کند.

شرکت هایی دولتی از قبیل آلروسا و ایرفلوت، دیگر می توانند 75 درصد از سود خود را به عنوان سود سهام پرداخت کنند. وی افزود که سیاست سود سهام ثابت بازار بورس روسیه را برای سرمایه گذاران جالب می کند، و به جذب تعداد بیشتر سرمایه گذاران طولانی مدت و نه احتمالی کمک می کند.

بودجه فدرال در سال جاری، مطابق قانون باید 250/7 میلیارد روبل به صورت سودسهام از شرکت های دولتی دریافت کند.