• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

افتتاح همایش اقتصادی آینده مناطق و توسعه همکاریها با سخنرانی دکتر بروجردی در ساراتوف روسیه.

تاریخ انتشار: 17 اسفند 1396

افتتاح همایش اقتصادی آینده مناطق و توسعه همکاریها با سخنرانی دکتر بروجردی در ساراتوف روسیه.

 

علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در همایش اقتصادی ساراتوف روسیه به این شهر سفر کرده است، روز چهارده اسفند ۱۳۹۶ در افتتاحیه این همایش سخنرانی نمود.
بروجردی در سخنرانی خود ضمن اشاره به روابط رو به توسعه ایران و روسیه و برخی از دستاوردهای همکاری های دو کشور از جمله در زمینه برجام و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی به ویژه در شکست داعش در سوریه، به برخی از چالش ها و تهدیدهای مشترک پیش روی دو کشور همچون مواد مخدر، تروریسم، یک جانبه گرایی امریکا و دکترین جدید اتمی امریکا اشاره و مطرح نمود که شرایط کنونی، همدلی و همکاری نزدیکتری را بین دو کشور در جهت مقابله با این تهدیدها و چالش ها، ایجاب می نماید.
بروجردی در ادامه ظرفیت های توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه را مورد تاکید قرار داد و اهمیت تقویت همکاری های استانی و منطقه ای در این زمینه را یادآور شد.
همایش اقتصادی ساراتوف با حضور استاندار ساراتوف، مشاور رییس جمهور روسیه، رییس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه، معاون اتاق بازرگانی و صنایع روسیه و جمعی از نخبگان سیاسی و اقتصادی روسیه طی روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ در حال برگزاری است.
شایان ذکر است جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آقای بروجردی را در سفر به روسیه همراهی می کنند.