• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

تحریم های آمریکا مانع رشد اقتصادی روسیه

تاریخ انتشار: 8 آبان 1399

رئیس شرکت گاز و نفت روسیه، آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا را به بی مسئولیتی و پیش بینی ناپذیری در اعمال تحریم ها علیه روسیه متهم کرد و گفت اقدامات آنها مانع از احیای اقتصاد روسیه شده است.

خبرگزاری میزان- «ایگور سیچین» رئیس کمپانی روس‌نفت در مجمع اقتصادی اوراسیا تصریح کرد: فشار آمریکا و اروپا بر خظ لوله گاز «جریان شمالی-۲» که کاملا غیرنظامی است در قانون دفاعی آمریکا گنجانده شده که خود نمونه روشن بارز این فشار است.

آمریکا شرکای خود را در اروپا از مشارکت در احداث خط لوله گاز «جریان شمالی ۲» منع می کند و شرکت هایی که از آن تخلف یا در این طرح روسی مشارکت کنند، مجازات خواهند شد.

وی گفت که طی سال های اخیر ابزار فشار تحریمی از نظر کیفی وارد سطح جدیدی شده است و امکان اعمال این تحریم ها بدون نیاز به هیچ مبنایی در هر زمان علیه هر شخص حقیقی و یا شرکتی وجود دارد.

سیچین از اینکه آمریکایی ها و اروپایی ها حتی به دنبال توجیه برای وضع تحریم ها نیستند انتقاد کرد.

وی گفت: در سال های اخیر، ابزار فشار تحریم ها که توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا استفاده می شود به یک سطح کیفی جدید منتقل شده است. اکنون هیچ توجیهی برای اعمال تحریم ها لازم نیست، آنها تقریباً در هر زمان که اراده کردند علیه هر شرکت یا حتی شخصی وارد عرصه تحریم می شوند.

رئیس کمپانی روس‌نفت تاکید کرد موضوع تحریم ها مانع بهبودی بازارها و اقتصاد جهانی می شود.

طرح های انرژی مسکو در اروپا با مانع بسیار جدی برخورد کرده است و آمریکا سعی می کند با اقدامات و فشار بر کشورهای اروپایی به ویژه همسایگان روسیه مانع اجرای طرح های انرژی این کشور شود.

به گزارش رسانه های روسی، ترامپ از برنامه افزایش صادرات گاز طبیعی با مشارکت چندین کشور که جهت تامین انرژی نیازمند روسیه هستند، به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرده است.

برای این منظور، واشنگتن تلاش می کند، مسکو را از بازار گاز اروپا خارج کند و قانون جدید تحریم های ضدروسی آمریکا نیز که سال گذشته تصویب شد، همین هدف را دنبال می کند.

مطابق این قانون، آمریکا شرکای خود را در اروپا از مشارکت در احداث خط لوله گاز جریان شمالی ۲ منع می کند و شرکت هایی که از آن تخلف یا در این طرح روسی مشارکت کنند، مجازات خواهند شد.

خط لوله «جریان شمالی ۲» پروژه‌ای مشترک میان شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت اروپایی شامل «انجی» فرانسه، «او. ام. وی» اتریش، «رویال داچ شل» هلند و «یونیپر» و «وینترشل» آلمان است.