• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

خارج کردن 1 میلیارد دلار از روسیه توسط سرمایه گذاران خارجی در طی یک سال

تاریخ انتشار: 3 دی 1397

منبع:https://ura.news

سرمایه گذاران خارجی در سال 2018 رکورد خارج کردن سرمایه از روسیه به میزان 1 میلیارد دلار (68 میلیارد روبل) از سال 2013 را به ثبت رساندند. تنها در سه هفته اخیر، 330 میلیون دلار سرمایه از روسیه خارج شده است.

اکثر زمان در سال، نگرش منفی نسبت به صندوق های فدراسیون روسیه مشاهده شده است، و تنها در ماه ژانویه بیش از نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده است. در بهار، سرمایه گذاران خارجی به مبلغ 700 میلیون دلار از روسیه خارج کردند، سرمایه گذاری های جدید در پاییز آغاز شد و تا کنون ادامه دارد. صندوق های فدراسیون روسیه بیشترین مبلغ را در سال 2013 به میزان 3.1 میلیارد دلار از دست دادند.

تصمیم سرمایه گذاران خارجی با وضعیت سیاسی کنونی روسیه، به ویژه با لیست کرملین در ماه ژانویه، تحریم های آوریل، لایحه های آمریکا در ماه اوت در مورد تحریم های جدید ضد روسیه مرتبط می باشد. تحریم ها علیه شرکت روسال، و تعدادی از شرکت های دیگر در ماه آوریل و تهدید تحریم ها علیه بانک های دولتی، ارش سهام در روسیه را به شدت کاهش داد و خطر محدودیت های جدید ترس سرمایه گذاران را افزایش داد.

در عین حال، شاخص های سهام بازار سهام روسیه یکی از بهترین ها بودند. شاخص بورس مسکو رشد 11 درصدی داشته است. شاخص های سهام دیگر کشورها 10 تا 28 درصد در سال 2018 افت داشته اند، اروپا 16-20 درصد و آمریکا 8 درصد کاهش داشته اند. پایداری بازار سهام روسیه مرتبط با افزایش تقاضای داخلی می باشد.