• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

رایزنی با وزیر امور همکرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اورآسیا

تاریخ انتشار: 4 فروردین 1400

منبع:https://economic.mfa.ir/portal/NewsView/628096

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در ملاقات با سرگئی گلازیف وزیر امور همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا با اشاره به عزم جدی مقامات ایرانی به توسعه همکاری‌ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا ابراز امیدواری نمود دور جدید مذاکرات فیمابین در چارچوب موافقت نامه تشکیل منطقه تجارت آزاد میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به زودی برگزار گردد.

رایزنی با وزیر امور همکرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اورآسیا

 

♦️ کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در ملاقات با سرگئی گلازیف وزیر امور همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا با اشاره به عزم جدی مقامات ایرانی به توسعه همکاری‌ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا ابراز امیدواری نمود دور جدید مذاکرات فیمابین در چارچوب موافقت نامه تشکیل منطقه تجارت آزاد میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به زودی برگزار گردد.

♦️ سفیر کشورمان همچنین با تشریح اقدامات انجام شده در جمهوری اسلامی ایران برای عضویت ناظر در اتحادیه مذکور ابراز امیدواری نمود اقدامات اجرایی این موضوع هر چه سریع تر آغاز گردد.

🔷 وزیر امور همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا نیز در این دیدار  با اشاره به مراحل عضویت ناظر کشورها در اتحادیه اقتصادی اوراسیا از عضویت کشورمان استقبال و آمادگی کشورش برای هرگونه همکاری را اعلام داشت.

🔷 گلازیف با اشاره به راهبرد دولت روسیه برای دلار زدایی در تعاملات تجاری با سایر کشورها تاکید داشت ما ناگزیر هستیم با همکاری جمعی به استفاده از سایر ارزهای ملی روی آوریم.