• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

سفر رضا اردکانیان، وزیر نیرو ایران به مسکو

تاریخ انتشار: 9 آذر 1397

رضا اردکانیان وزیر نیرو کشورمان که به تازگی به ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه منصوب شده است، صبح روز چهارشنبه در صدر هیاتی متشکل از معاونان و مدیران شرکت های بزرگ زیر مجموعه این وزارتخانه برای گفتگو با مقامات روسی وارد مسکو شد.

"رضا اردکانیان" وزیر نیرو کشورمان پس از گفتگو و رایزنی با "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه ، با وزیر قفقاز شمالی نیز دیدار کرد.

وی در سخنان خود با اشاره به توافق با طرف روسی درباره تاریخ برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه اشاره کرد، و خاطرنشان کرد که پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک ایران و روسیه در تهران و بین 25 بهمن ماه تا 10 اسفند (نیمه دوم فوریه) برگزار خواهد شد.

اردکانیان در خصوص دیدارهای خود در مسکو نیز گفت: فرصت مناسبی بود که به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و روسیه با آلکساندر نوواک وزیر انرژی این کشور و رئیس طرف روسی گفت وگو کنم.

وی افزود: دیداری هم با سرگئی چبوتارف وزیر امور قفقاز شمالی روسیه داشتم و در هر دو دیدار، زمینه های همکاری و تصمیم های گرفته شده در نشست های قبلی بررسی شد.

اردکانیان گفت: به توافق رسیدیم که پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و بازرگانی ایران و روسیه و دومین کنفرانس ایران و قفقاز شمالی چشم اندازهای همکاری را بزودی در ایران برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این دو اجلاس فرصت مناسبی برای نهایی کردن بعضی از توافق های در حال انجام ازجمله توسعه گردشگری و لغو روادید و همچنین قراردادهای مربوط به احداث نیروگاه حرارتی در ایران و احتمال مشارکت گروه «مبنا» در ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی در منطقه قفقاز شمالی است.

وی افزود: موضوع کشت فراسرزمینی، همکاری های کشاورزی و واردات برخی کالاها و محصولات غذایی از روسیه نیز در این سفر مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و بازرگانی ایران و روسیه به توسعه همکاری های دو کشور در عرصه حمل و نقل ریلی و پروازهای مستقیم به عنوان موضوعات دیگر پانزدهمین نشست کمیسیون و کنفرانس همکاری ایران و قفقاز شمالی اشاره کرد و افزود: به موقع در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.

"رضا اردکانیان" همچنین به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه صبح پنج شنبه با اعضای شورای تجاری ایران و روسیه دیدار کرد.

تجار ایرانی در این نشست خواستار رفع مشکلات از جمله مشکلات حمل و نقل ریلی، مبادلات دریایی غلات، حذف کشورهای واسطه برای صادرات کالای ایرانی به روسیه و ساماندهی صادرات کالاهای ایرانی بر اساس استاندارد و با کیفیت بالا را خواستار شدند.

وزیر نیروی ایران نیز نفس وجودی شوراهای تجاری را ضرورتی برای پیگیری امور عنوان کرد و گفت: موضوعات مطرح شده را پیگیری کرده و برای حل آنها تلاش خواهم کرد.