• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

سفر کاظم جلالی به استان «تور» روسیه

تاریخ انتشار: 5 فروردین 1400

منبع:https://russia.mfa.gov.ir/portal/newsview/632693

💢کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه مورخ 5 فروردین ماه 1400 به دعوت استاندار استان «تور» روسیه ضمن سفر به مرکز این استان و بازدید از زیر ساختهای آن، با ایگور رودنیا استاندار و جمعی از فعالان اقتصادی این استان دیدار و گفتگو کرد.

 

 

💢کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه مورخ  5 فروردین ماه 1400 به دعوت استاندار استان «تور» روسیه ضمن سفر به مرکز این استان و بازدید از زیر ساختهای آن، با ایگور رودنیا استاندار و جمعی از فعالان اقتصادی این استان دیدار و گفتگو کرد.

🔻کاظم جلالی نیز در دیدار استاندار تور و سایر مقامات و نمایندگان بخش خصوصی این استان بر لزوم ایجاد امکان ارتباط مستقیم مسئولان و تجار ایرانی با مقامات و تجار این استان تاکید کرد. وی همچنین در این دیدار پیشنهاد نمود با توجه به وجود ظرفیت های زیاد برای همکاری بیشتر با این استان روسی یک استان ایران با این استان روسیه  «خواهر خوانده» اعلام شوند.

🔻 سفیر ایران با اشاره به توافقات بدست آمده با استاندار «تور» برای ایجاد زمینه‌های سرمایه گذاری و بستری‌های صادراتی این استان و معرفی و سفر تجار ایرانی و روسی به شکل متقابل اظهار داشت که این استان با جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در در زمینه تولیدات چوبی، کشاورزی، نفت و گاز و صنایع الکتریکی به شکل گسترده همکاری‌های خوبی را داشته باشد.

🔻استاندار «تور» روسیه نیز که استان تحت مدیریتش در زمینه صنعتی و همچنین گردشگری در کشور روسیه از استان‌های شاخص به شمار می رود، در این دیدار ضمن استقبال و اعلام آمادگی برای اجرایی نمودن پیشنهادات مطرح شده،  ظرفیت های مختلف صنعتی این استان و از جمله در حوزه‌های نفت و گاز و نیز در حوزه گردشگری توضیح داد. و تاکید کرد : «بدون شک وجود نقاط مشترک تاریخی و فرهنگی دو ملت باعث گسترش و تقویت همکاری‌ها خواهد شد».

📌شایان ذکر است استان تور در غرب روسیه واقع شده و در زمینه‌های صنایع چوب، کشاورزی، غذایی، الکترونیک، نفت و گاز و گردشگری دارای ظرفیت های بسیار مهمی در سطح روسیه می‌باشد.