• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

شکایت کشاورزان روسیه از محدویت ها برای صادرات غلات از طریق کشورهای حوزه دریای بالتیک

تاریخ انتشار: 11 مرداد 1397

منبع:www.rbc.ru

کشاورزان روسیه بر وضعیت مطلوب رقابت برای صادرات غلات روسیه اشاره کرده اند، اما موانع آن را برای صادرات از طریق بندرهای کشورهای حوزه دریای بالتیک را مصنوعی خوانده اند. آنها در مورد این مشکلات، طی یک نامه رسمی، به رئیس اتحادیه غلات روسیه، الکساندر کاربوت شکایت کرده اند.

اتحادیه غلات روسیه، صادرات احتمالی غلات روسیه را به میزان 42 تا 45 میلیون تن ارزیابی کرده است. برداشت غلات به میزان 105 تا 114 میلیون تن، افت برداشت در اکراین و اروپا به میزان 20/4 میلیون تن می توانند به این موضوع کمک کنند.

به گفته رئیس اتحادیه غلات روسیه، بنادر روسیه در دریای بالتیک، در حال حاضر از نظر فیزیکی آمادگی لازم را برای ارائه حجم مورد نیاز غلات و محصولات فن آوری شده را ندارند. بر اساس اطلاعات به دست آمده از تجار، صادرات غلات از طریق بنادر خارجی بالتیک، بیش از همه لتونی (لیپایا، ریگا، ونتسپیلس)، به دلیل محدویت های مصنوعی به وجود آمده برای صادرات غلات روسیه، با دشوار روبرو شده است.

اتحادیه غلات روسیه، دلیل اصلی این مشکل را از سوی راه آهن روسیه می داند، که با حدود 30 درصد از تقاضاها را برای صادرات غلات از طریق بنادر حوزه دریای بالتیک، با اشاره به مشکلات فنی، موافقت می کند، و این روند برای سایر کالاها رویت نشده است. اما راه آهن روسیه منکر این قضیه می باشد و مدعی می باشند که صادرات غلات به لتونی در شش ماه اول سال، سه برابر رشد کرده است. و با تمام درخواست ها، بر اساس قابلیت های زیرساختی، موافقت شده است.