• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

عملیات اجرایی نیروگاه برق سیریک با دستور رییس جمهوری و با حضور وزیر نیرو و کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه آغاز گردید.

تاریخ انتشار: 22 خرداد 1400

منبع:https://russia.mfa.gov.ir/portal/NewsView

روز پنجشنبه 20 خرداد ماه 1400 طی مراسمی عملیات اجرایی نیروگاه برق سیریک آغاز گردید. رئیس جمهور در مراسم آغاز این عملیات با اشاره به روابط خوب ایران و روسیه طی سال‌های گذشته، افزود: در 8 سال گذشته روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف توسعه پیدا کرده است که در همین رابطه از شخص آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور محترم روسیه به دلیل همه تلاش‌هایی که در این مدت در بعد سیاسی، اقتصادی و منطقه‌ای انجام دادند تشکر می‌کنم.

عملیات اجرایی نیروگاه برق سیریک با دستور رییس جمهوری و با حضور وزیر نیرو و کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه آغاز گردید.

روز پنجشنبه 20 خرداد ماه 1400 طی مراسمی عملیات اجرایی نیروگاه برق سیریک آغاز گردید.

رئیس جمهور در مراسم آغاز این عملیات با اشاره به روابط خوب ایران و روسیه طی سال‌های گذشته، افزود: در 8 سال گذشته روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف توسعه پیدا کرده است که در همین رابطه از شخص آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور محترم روسیه به دلیل همه تلاش‌هایی که در این مدت در بعد سیاسی، اقتصادی و منطقه‌ای انجام دادند تشکر می‌کنم.

رئیس‌جمهور افزود: ایران و روسیه همکاری‌های بسیار مهمی در زمینه سوریه و همکاری‌های مهم سه‌جانبه در زمینه آذربایجان و قفقاز داشته اند و همچنین همکاری‌های بسیار خوب در زمینه اورآسیا با روسیه و کشورهای عضو داریم و در زمینه رژیم حقوقی دریای خزر نیز قدم‌های بسیار مهمی‌با کشورهای دوست از جمله روسیه برداشته‌ایم.

روحانی همچنین به همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه مسائل نظامی و دفاعی و همچنین ساخت دو نیروگاه اتمی اشاره کرد و افزود: روابط ما با روسیه بسیار گسترده‌تر از قبل شده است و همچنین این روزها تلاش‌هایی با روسیه در زمینه احیاء برجام درحال انجام است و توسعه روابط با کشور مهم همسایه روسیه به نفع دو ملت و به طور قطع به نفع منطقه و مسایل جهانی خواهد بود.

وی با اشاره به توافق ایران و روسیه درمورد اجرای طرح‌های مشترک از جمله نیروگاه و راه آهن در ایران، اظهار داشت: خوشبختانه حرکت‌هایی در این راستا شروع شده است البته انتظار ما این بود که این پروژه کمی زودتر شروع شود، اما برخی مشکلات موجب شد این طرح‌ها با تاخیر آغاز شود.

شایان ذکر است احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک از محل وام اعتباری صادراتی دولت فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود .