• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

قیمت نفت پس از حمله موشکی به سوریه کاهش خواهد یافت

تاریخ انتشار: 27 فروردین 1397

منبع:

طبق گزارش خبرگزاری ری-آ، با توجه به رشد تنش ژئوپلیتیکی پس از حملات موشکی به سوریه، قیمت جهانی نفت در روز دوشنبه کاهش صعودی خواهد داشت. بر اساس آمار معاملات در ساعت 8.34 به وقت مسکو، ارزش نفت خام دریای شمال با نام تجاری «برنت» در معاملات ماه ژوئن با 1.03٪ کاهش، به 71.83 دلار در هر بشکه رسید، و ارزش معاملات ماه مه برای نفت خام «دبلیو-تی-آی» با 0.91٪ کاهش، به 66.78 دلار در هر بشکه رسید.

آمریکا، انگلیس و فرانسه، صبح روز شنبه حملات موشکی به تاسیسات دولتی سوریه را که به نظر آنها برای تولید سلاح های شیمیایی مورد استفاده قرار می گرفتند، انجام دادند. از ساعت 3.42 به وقت مسکو تا ساعت 5.10، بیش از 100 موشک به سمت سوریه شلیک شد، که بیشتر آنها مورد هدف دفاع هوایی سوریه شدند. نیروهای روسیه در این درگیری شرکت نداشتند، اما بر تمامی شلیک ها نظارت داشتند.

به نقل از خبرنگار خبرگزاری رویترز، این یک حمله عمدی بود، که می تواند بازار نفت را تهدید کند، و این امر موجب درگیری بیشتر می شود، که میتواند شامل درگیری بیشتر بین ایران و عربستان سعودی هم شود.

آمار مربوط به افزایش تعداد سکوهای حفاری آمریکا در هفته گذشته، زمینه را برای کاهش قیمت نفت آماده کرده است. بر اساس آمار شرکت نفت و گاز آمریکایی، در یک هفته (تا 13 آوریل)، تعداد سکوهای حفاری آمریکا 5 عدد، یا 0.5٪، افزایش داشته و به 1008 واحد رسیده است. در آمار سالانه تعداد سکوهای حفاری آمریکا 161 یا 19 درصد افزایش داشته است. تعداد سکوهای حفاری های نفتی 7 عدد، یا 0.9٪، تا 815 واحد افزایش داشته است.