• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

نشست مشترک ویدئوکنفرانسی معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با همتای روس خود

تاریخ انتشار: 28 آبان 1399

منبع:https://economic.mfa.ir/portal/NewsView/615799

در نشست مشترک ویدئوکنفرانسی روز دوشنبه مورخ 12 ابان 1399 "غلامرضا انصاری" معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با "الکساندر پانکین" همتای روس وی بر وجود فرصت های مناسب برای حفظ تماس ها و ارتباطات اقتصادی فیمابین ایران و روسیه در شرایط شیوع کرونا و بحران ارتباطات جهانی و رکودهای اقتصادی ناشی از آن با «برگزاری همایش های اقتصادی و تجاری» تاکید گردید .

بنا به گزارش خبرگزاری ایرنا ، نشست مشترک ویدئوکنفرانسی روز دوشنبه ( 12 آبان 1399 ) "غلامرضا انصاری" معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران با "الکساندر پانکین" معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه ، یک جلسه هم اندیشی آسیب شناسانه و ناظر به راهکارهای ادامه منظم همکاری‌ها بین دو طرف زیر سایه سنگین بحران‌هایی مانند شیوع کرونا و نقاط متعدد همگرایی و همکاری دو کشور در فضای فرصت ها و نیز تهدیدهای مشترک است.

همکاری‌های اقتصادی دوجانبه، ارزیابی عملکرد یکساله موافقتنامه موقت تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اورآسیا، نفت و گاز، کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت، توسعه مناسبات اقتصادی در شرایط کرونایی و چاره جویی در این باره؛ موضوعات متنوع مورد بحث و تبادل نظر بین غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران با الکساندر پانکین، همتای روس او در این نشست مشترک ویدئو کنفرانسی بود.

انصاری و پانکین، درباره همکاری‌های اقتصادی دوجانبه، ارزیابی عملکرد یکساله موافقتنامه موقت تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اورآسیا و توسعه این همکاری‌ها و همچنین همکاری دو کشور در سازمان‌های اقتصادی منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

دو طرف با ابراز رضایت از توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه بر ضرورت تلاش مضاعف در این زمینه با توجه به شرایط بحران همه گیری کرونا (کووید۱۹ ) تاکید و اعلام داشتند که همایش های اقتصادی ایران و روسیه در راه است .

طرفین همچنین با ابراز علاقمندی به استمرار رایزنی‌های تهران و مسکو در حوزه بازارهای بین المللی نفت و گاز و کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت از برگزاری همایش های اقتصادی و تجاری در زمینه موضوعات مورد علاقه به عنوان فرصت مناسبی برای حفظ تماس ها و ارتباطات اقتصادی فیمابین استقبال کردند.