• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

اقامت

با توجه به قوانین موجود در کشور روسیه، خارجیان می توانند برای زندگی در این کشور با توجه به شرایط و ضوابطی که وجود دارد، اقامت اخذ نمایند.
 
اقامت 3 ساله روسیه با ویزای کار:
با این ویزای مولتی می‌توانید بدون محدودیت (تا سه سال) در روسیه اقامت داشته باشید. امکان تمدید این ویزا، حتی بدون نیاز به خروج از خاک روسیه جود دارد. بر خلاف ویزاهای یکساله تجاری، محدودیت ۳ ماه اقامت، خروج، عدم امکان ورود به مدت ۳ ماه و… را ندارید و به مدت ۳ سال می‌توانید در روسیه بمانید یا ورود و خروج داشته باشید. این ویزا مخصوص بازرگانان و افراد تحصیلکرده و متخصص ۲۵ تا ۶۰ ساله است اما اعضای خانواده هم می‌توانند به عنوان همراه، ویزا و اقامت بگیرند. 
بر اساس این ویزا فرد اقامت (ویزا) سه ساله روسیه را دریافت کرده و امکان حضور در روسیه ۳۶۵ روز در سال بدون نیاز به خروج را دارد، شهروندی روسیه، کاملا قانونی است.
مدرک مورد نیاز: 
دعوتنامه معتبر کاری، پاسپورت، مصاحبه، هزینه های کنسولی و ...
 
اقامت دائم روسیه از طریق ازدواج:
هر مرد یا زن خارجی (به جز بعضی از ملیت‌ها) که با شهروند روسیه ازدواج کند، می‌تواند به ترتیب اقامت موقت (RVP)، اقامت دائم (VNZh) و در نهایت تابعیت روسیه را اخذ کند.
ازدواج در دفاتر زاکس (ZAGS)  که معادل دفاتر ثبت احوال ایران است، ثبت می‌شود و فرد باید ترجمه شناسنامه و پاسپورت و گواهی تجرد را ارائه کند. این ازدواج فقط در روسیه ثبت می‌شود و در صورت تمایل، باید با مراجعه به کشور همسر (یا سفارت آن کشور در روسیه)، ازدواج خود را جداگانه در آن کشور (مثلا ایران) ثبت کنند.
پروسه اخذ تابعیت روسیه از طریق ازدواج حداقل ۳ سال زمان می‌برد و متقاضی (فرد خارجی) باید شرایط زیر را احراز کند:
با چندین آزمایش پزشکی طی چند دوره زمانی، سلامت خود را اثبات کند.
توانایی مالی خود را اثبات کند.
حداقل سالی ۱۸۰ روز را در خاک روسیه بماند.
آزمون زبان روسی بدهد.
گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کند.
محل اقامت مشخص (رجیستر قانونی) داشته باشد.
همه این‌ها به شرطی است که ازدواج واقعی باشد. ترتیب دادن ازدواج صوری، غیرقانونی بوده و برای همه افراد دخیل، جرم محسوب شده و مجازات دارد. 
 
تابعیت روسیه از طریق تولد:
اگر یک زوج خارجی، مقیم روسیه باشند و در روسیه فرزندی به دنیا بیاورند، فرزند تابعیت روسیه نمی‌گیرد. اما اگر یکی از والدین روس باشد، فرزند می‌تواند (در صورت درخواست والدین یا خودش) تابعیت روسیه بگیرد.
 
لازم به ذکر است، استاندارد زندگی در کشور روسیه بین مناطق و شهرهای اصلی آن مختلف است. سطح قیمت ها و هزینه ها در شهرهای بزرگ مانند مسکو و سنت پترزبورگ بالاترین میزان در روسیه را دارد. برای تجار خارجی شهر مسکو گرانترین شهر جهان است. شرکت مشاوره منابع انسانی مرسر با بررسی 200 مورد در هر منطقه شامل مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، لوازم خانگی و تفریح، شهر مسکو را برای چند سال گرانترین شهر جهان اعلام نمود.
ساختمان های تازه ساز در روسیه دارای استانداردهای بین المللی می باشند و نرخ اجاره بهای مسکن برابر و یا بیشتر از شهرهایی همچون لندن، توکیو و نیویورک است. کمبود اتاق در روسیه به معنی آن است که اقامت در هتل ها به ویژه در ایام برپایی رویدادهای خاص همچون نمایشگاه های بین المللی بسیار گران است. نرخ اشتغال هتل های مسکو در طول سال حدود 84 درصد است. توصیه می شود قبل از سفر به مسکو نسبت به رزرو اتاق در هتل اقدام نمایید.
 
برای اطلاع بیشتر درباره  اقامت نگاه کنید به: