• کالا
  • شرکت
  • نیازمندی
  • جستجو در سایت
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:
جـــستــجــو:

تلفن و اینترنت

 
بخش ارتباطات و فناوری روسیه به سرعت در حال گسترش است و رشد سالانه درآمد صنایع ارتباطات بیش از بیست درصد است. نفوذ تلفن همراه در مناطق گوناگون روسیه نیز به سرعت در حال افزایش است. به علاوه درصد فراگیری و استفاده از شبکه اینترنت در روسیه نیز همپای سایر کشورهای جهان رو به ازدیاد است. بنابراین هم در حوزه تلفن و هم اینترنت در روسیه رقابت و تنوع وسیعی وجود دارد
در مورد تلفن همراه در روسیه رقابت شدیدی بین چهار اپراتور اصلی داخلی، یعنی مگافون (Megafon)، بیلاین(Beeline) ، تله 2 (Tele2) و ام ت اس (MTC) وجود دارد. این چهار اپراتور در زمینه ارایه اینترنت نیز فعال بوده و اینترنت های نسل سه و چهار را با تعرفه های مشخص با سرعت و حجم های مختلف در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. هر کدام از این اپرتورها، بسته ها و تعرفه های متنوعی دارند که انتخاب بین آن ها را سخت می کند. این که چقدر، با کدام شهرها و بین کدام اپراتورها صحبت خواهید کرد و یا میزان و حجم اینترنت مورد نیازتان چقدر است، ملاک انتخاب بهترین بسته و تعرفه خواهد بود. اما اگر می خواهید فقط کار خود را برای مدت کوتاهی راه بیندازید، حداقل معیار انتخاب (هر چند که لزوماً به معنای بهترین انتخاب نیست)، قیمت سیم کارت است.
قیمت سیم کارت های معمولی، چیزی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ روبل است که در همین حدود اعتبار اولیه هم دارد. سیم کارت ها معمولاً فعال شده و آماده استفاده می باشند و نیاز به اقدام خاصی، غیر از گذاشتن سیم کارت در گوشی، برای فعال سازی ندارند. 
برای خرید سیم کارت، در اکثر مواقع، پاسپورت مورد نیاز است. اگر مسئول فروش اسم و مشخصات شما را که به انگلیسی درج شده است نتوانست بخواند، صفحه ویزای روسیه را نشان بدهید. در فرودگاه ها، فروشگاه های سیم کارت وجود دارد که از نظر قیمت با جاهای دیگر تفاوتی ندارد. بد نیست که موقع ورود به روسیه و در فرودگاه سیم کارت تهیه کنید. تلفن به خارج از کشور، از موبایل روسیه، خیلی گران است و با اعتبار اولیه سیم کارت، بیشتر از چند دقیقه نمی توانید با خارج صحبت کنید. 
برای استفاده از اینترنت پر سرعت در روسیه می توان از مودم های همراه نیز استفاده کرد که توسط شرکتهای مختلف ارائه می شود. هزینه شارژ ماهانه این مودم ها بسته به سرعت و حجم مورد نیاز و کاربردی که کاربر از آن در نظر دارد به طور متوسط بین 400تا 1400 روبل است.
 
شارژ سیم کارت
در روسیه، کارت خرید شارژ سیم کارت (مثل آن چیزی که در ایران هست) وجود ندارد. برای شارژ سیم کارت، غیر از پرداخت اینترنتی، موبایل به موبایل و شارژ تلفن از طریق عابر بانک دو روش وجود دارد.
۱) مراجعه به فروشگاه های موبایل: راحت ترین روش این است که به یکی از فروشگاه های اپراتور MTC و Evroset و Svyaznoy  مراجعه کنید و از آن ها بخواهید که موبایلتان را شارژ کنند.
۲) ترمینال های QIWI و ترمینال های مشابه: در اکثر فروشگاه ها و بانک ها و مکان های عمومی، ترمینال هایی وجود دارد که کاربردهای متفاوتی، از جمله شارژ موبایل دارند. بعضی از این ترمینال ها در ازای خدمات خود کمیسیون دریافت می کنند. 
 
شماره گیری تلفن های روسیه از ایران
کد روسیه ۰۰۷ است. مسکو دو کد شهر دارد؛ یکی ۴۹۹ و دیگری ۴۹5 یعنی بعضی از مناطق شهر یک کد دارند، و بعضی مناطق یک کد دیگر. در روسیه ۸ در ابتدای هر شماره ای، نقش ۰ در ایران را دارد. اگر فرض کنیم شماره موبایلی که در روسیه می خواهید بگیرید، ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۸۹۱۱ است، این شماره را از ایران باید به این شکل شماره گیری کرد: ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۹۱۱ ۰۰۷ یا مثلاً تلفن مسکو ۴۵۶۷ ۱۲۳ (۴۹۹) است، از ایران به این شکل شماره گیری کنید: ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۴۹۹ ۰۰۷  
دقت بفرمایید که موقع شماره گیری از ایران، نیازی به گرفتن ۸ اول شماره نیست.
 
شماره گیری تلفن های ایران از روسیه
در روسیه، برای تماس با شماره تلفن های داخلی (موبایل و ثابت فرقی نمی کند)، چه از موبایل و چه از تلفن ثابت، اول باید عدد ۸ را بگیرید. بعد کد شهر (یا پیش شماره موبایل) و در نهایت شماره تلفن را.
مثلاً اگر بخواهید از مسکو، با شماره ای در مسکو تماس بگیرید، چه از تلفن ثابث و چه از موبایل، باید به این شکل شماره گیری کنید:
 ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۴۹۹ ۸
اگر بخواهید شماره موبایل را بگیرید، چه از تلفن ثابث و چه از موبایل، باید به این شکل شماره گیری کنید:
 ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۹۱۱ ۸
اگر می خواهید از موبایلتان به خارج از کشور (مثلاً ایران) تماس بگیرید: این طور شماره گیری کنید:
 ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۹۱۲ ۹۸ +  
کد ایران ۹۸+ (یا همان ۰۰۹۸) است.
اگر می خواهید از یک تلفن ثابت به خارج از کشور (مثلاً ایران) تماس بگیرید: به جای ۰۰، بگیرید ۸۱۰ بعد کد کشور، کد شهر یا پیش شماره موبایل (بدون صفر) و بعد شماره تلفن.
به عنوان مثال شماره موبایل فوق را این طور وارد کنید: ۴۵۶۷ ۱۲۳ ۹۱۲ ۹۸ ۸۱۰
یا شماره تلفنی در تهران را به این شکل شماره گیری کنید: ۵۶۷۸ ۱۲۳۴ ۲۱ ۹۸ ۸۱۰
 
لینکها ی مفید جهت اطلاعات بیشتر در مورد تلفن و اینترنت همراه و تعرفه های آنها در روسیه: